Pastato sandarumo testas

Sandarumo testas reikalingas ne tik dėl namo pridavimo, bet ir dėl taupaus energijos vartojimo

Sandarumo testas

Sertifikuotas pastatų sandarumo matavimas skirtas tiek gyvenamiesiems namams, tiek įvairaus dydžio statiniams. Mūsų patyrę laboratorijos specialistai teikia aukštos kokybės paslaugas visoje Lietuvoje. Sandarumo testas ar sandarumo matavimas – tai vienodas procesas, kurio metu atliekamas pastato sandarumo matavimas, nustatomos nesandarios vietos, įvertinamas pastato sandarumo lygis ir paruošiamas sandarumo matavimo protokolas.

Sandarumo testus atliekame visoje Lietuvoje. Susisiekite su mumis:

  • telefonu: + 370 686 55411, +370 675 35835
  • el. paštu: namotestas@gmail.com

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra sandarumo testas

Matavimas, kurio metu nustatomas pastato sandarumo lygis ir surandamos nesandarios pastato vietos.

Kokia sandarumo kaina?

Sandarumo testo kaina yra susijusi su pastato šildomo ploto dydžiu ir priklauso nuo užsakomų paslaugų.

Užsakomos paslaugos:

  • Sandarumo matavimas;
  • Sandarumo matavima + nesandarių vietų diagnostika;
  • Sandarumo matavima + nesandarių vietų diagnostika + sandarumo matavimo protokolas (reikalingas namo pridavimui).

Gyvenamųjų namų atveju, kaina svyruoja nuo 120€ iki 170€ + PVM, priklausomai nuo sandarumo matavimo tipo ar reikalingas sandarumo matavimo protokolas.

Daugiabučiams ir didesniems pastatams, kaina yra nustatoma individualiai. Kainos nuo 200 Eur + PVM.

Kiek laiko trunka sandarumo matavimas?

Sandarumo matavimas trunka nuo 2 iki 3 val.

Kiek laiko galioja sandarumo bandymo protokolas?

Sandarumo bandymo protokolas pagal STR 2.01.02:16 “Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas ir projektavimas” galioja 1-us metus nuo bandymo datos.

Kada rekomenduojame atlikti sandarumo testas?

Testą rekomenduojame atlikti du kartus:
Pirmas testas atliekamas, kai pastato sienos iš vidaus yra ištinkuotos, užsandarintas stogas, sandariai sumontuotos durys ir langai, sumontuotas gipso kartono lubų karkasas, išpjautos rozečių skylės, sumontuotas vėdinimo sistemos padavimas/ištraukimas į lauką.
Antras bandymas atliekamas, kai atlikta apdaila (lubų, grindų, sienų, sumontuota ventiliacija, vandentiekis, nuotekos). Galutiniam sandarumo bandymui turi būti atlikti visi darbai, kurie gali pažeisti sandarumo izoliaciją.

Pagal kokius standartus atliekamas sandarumo testas?

Sandarumo testas privalomas pagal STR 2.01.02:2016. Matavimas atliekamas pagal LST EN ISO 9972:2015 standartą, kurį privalo atlikti akredituota laboratorija. Matavimo metu atliekami padidinto ir sumažinto slėgio bandymai.

Kaip atliekamas sandarumo testas?

Išmatuojamas pastato plotas ir tūris, užsandarinamos visos vėdinimo, kanalizacijos angos, uždaromos visos durys ir langai, sumontuojama įranga. Testo metu įjungus ventiliatorių tarp pastato vidaus ir išorės padaromas 50 Pa (paskalių) slėgio skirtumas. Testas atliekamas du kartus. Vieną kartą oras pučiamas į namo vidų ir taip sukeliamas didesnis slėgis viduje. Antrą kartą viskas vyksta priešingai – oras išpučiamas iš namo ir taip mažesnis slėgis susidaro viduje, nei išorėje. Suskaičiuojamas abiejų testų vidurkis ir gaunamas pastato sandarumo rodiklis. Suformuojama sandarumo testo ataskaita.

Kokius reikalavimus turi atitikti namo sandarumas?

Pagal A energinei klasei keliamus reikalavimus, tai yra esant 50 Pa slėgio skirtumui tarp pastato vidaus ir išorės, oro apykaita turi būti iki 1/h. Tai reiškia, kad per vieną valandą visas oras tokiame name pasikeičia vieną kartą.
A+ ir A++ energinei klasei – 0,6/h.

Kokią naudą gauname atlikdami sandarumo testą?

  • Statybų metu būsite tikri, kad darbai yra atliekami teisingai;
  • Išvengsite sandarumo klaidų, kurias vėliau ištaisyti kainuoja daug brangiau;
  • Perkant būstą sužinosite realią būsto sandarumo būklę;
  • Sandarumo testų metu bus įvardintos nesandarios pastato vietos.

Kaip atrodo nesandarus lango rėmas?

Nesandariu vietu paieska

Kaip atrodo nesandarus SIP plokščių namas?

Sandarumo testas

Kaip galime patikrinti ar sandariai apšiltintos ir užsandarintos grindys, jų perimetras?

Nuotraukoje matome nesandariai sumontuotą langą, dėl tokio nekokybiškai atlikto darbo drėksta angokraščiai, gali atsirasti pelėsis.
Užsakote paslaugą, el.paštu: namotestas@gmail.com arba telefonu: 8 686 55411 Prašome atsiųsti kadastrų bylą, pagal kurią apsakičiuojame preliminarų pastato turį ir pirmo aukšto šildomų grindų plotą. Atvykstame į objektą ir atliekame paruošiamuosius darbus: išmauojame pastato vidaus tūrį, išmatuojame ir apskaičiuojame pirmo aukšto šildomų grindų plotą, pamatuojama lauko/vidaus temperatūra, atliekame vėjo greičio matavimą. Suvedami visi parametrai į sertifikuotą sandarumo matavimo sistemą. Paruošiame pastatą matavimams, pagal LST EN ISO 9972: 2015 metodą užsandarinamos ventiliacijos angos, taip pat užsandarinamos angos neskirtos ventiliacijai. Sumontuojame įrangą ir atliekame sandarumo matavimą: pradedame nuo neigiamo slėgio bandymo – ventiliatorius apsuktas taip, kad iš pastato trauktų orą sudarydamas neigiamą slėgį. Sekantis žingsnis teigiamo slėgio bandymas – ventiliatorius apsuktas taip, kad į pastatą pūstų orą sudarydamas teigiamą slėgį. Rezultatų analizavimas ir pristatymas užsakovui. Atliekamas termovizinis tyrimas (jeigu užsakomas): sandarumo tikrinimo metu termovizoriaus pagalba atliekamas termovizinis tyrimas, kurio metu identifikuojame problemines pastato vietas ir pateikiame rekomendacijas, kaip sutvarkyti nesandrias pastato vietas. Paruošiame sandarumo matavimo ataskaita ir termovizines nuotraukas, išsiunčiame užsakovui elektroniniu paštu.

Kiek laiko trunka sandarumo matavimas?

sandarumo testas